.: kim jesteśmy

.: nasze miejsce

.: program

.: zarząd

.: członkinie

.: działalność

.: wydarzenia

.: piszą o nas

.: piszą do nas

.: galeria

.: kontakt


Aktualności

Czerwiec 2015
Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w naszym corocznym festiwalu Wianków w Noc Świętojańską tym razem skierowanym dla Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Tychach.

Maj 2015
Niezwykłe spotkanie naszej Prezydentki z Klubem SI w Palermo, Włochy

Marzec 2015
20.03.2015 Integrujemy się - Spotkanie z Klubem Wrocławskim w ich pięknym mieście.
Miasto powitało nas wspaniałą pogodą, a dziewczyny z Klubu wspaniałą atmosferą. Wspólnie spędzony czas sprzyjał lepszemu poznaniu się, ale również wymianie doświadczeń i pomysłów.

Listopad 2014
W dniach 21-23 11.2014 odbyła się konferencja wszystkich klubów Soroptimist International działających w Polsce. Na konferencji obecne były Tonny Field Kok - Wiceprezydentka Federacji oraz Carolien Demey Governorka Unii Belgijskiej. Federacja Europejska ma status uczestnika w Radzie Europy z siedzibą w Strasburgu, jest Członkiem Kobiecego Europejskiego Lobby z siedzibą w Brukseli i jest reprezentowana w Organizacji Na Rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie z siedzibą w Wiedniu.

Pażdziernik 2014
Właśnie przyszedł czas na zmiany w naszych władzach Klubu. Dziękujemy poprzednim Siostrom za dwa lata pracy. Życzymy nowemu zarządowi dobrych pomysłów i udanej współpracy.
Uczestniczymy w spotkaniach Klubu Wsparcia dla Mam z Ośrodka Terapeutycznego w Tychach

Czerwiec 2014
Nomen omen 13 czerwca 2014 roku w piątek odbyło sie nasze spotkanie pod hasem Noc Świetojańska. Mimo trudniej chwilami pogody udało się zrealizować nasz plan w postaci plenerowej imprezy tym razem w nowym miejscu to jest na zielonych terenach restauracji Polonez. Bawiłyśmy się świetnie. zaszczyciły nas swoją obecnością Siostry Cieszynianki, Bielszczanki i Katowiczanki. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy wszystkich wielbicieli naszych świętojańskich spotkań w przyszłym roku.

Maj 2014
Czeka nas wielkie wydarzenie w tym miesiącu. Organizujemy niezwykły koncert. Drodzy czytelnicy koiecznie przeczytajcie zaproszenie i szybciutko rezerwujcie bilety

Luty 2014
Miałyśmy ogromną przyjemność gościć Anie Wszelaczyńska z Krakowa – naszą prezydentkę Unii. Przyjechała wraz z Krysią Święcicką . Spotkanie było bardzo ciekawe.Siostry przyblizyły nam troszkę wielki świat soroptymistyczny

Grudzień 2013
Wigilia za nami. Było bardzo przyjemnie, nastrojowo i bardzo wesoło. Szczególnie miło ,że przybyły do nas Siostry dawno nie widziane: Marysia i Ania. Spotkanie wigilijne to szczególna okazja do wyjątkowych wydarzeń. W tym dniu zarząd klubu w osobie prezydentki i vice prezydentki pasował Kasię Waksmundzką na naszą Siostrę Soroptymistkę. Była honorowa odznaka, szarfy, berło i masa śmiechu.
Oby było takich okazji więcej!
Na spotkanie przybyła również Pani Ewa Pawlak€ - dyrektor OREW Tychy i wraz z przemiłą podopieczną Patrycją złożyła nam życzenia świąteczne i opowiedziała o swojej pracy i radości jaką daje trudna praca dla podopiecznych Ośrodka . Słuchałyśmy jak zahipnotyzowane jej relacji z dnia codziennego . W naszym imieniu Ela Zarmutek przekaże Ośrodkowi spontaniczne zebrane „wigilijne” pieniążki. Nasze zaproszenie na kolację Wigilijną przyjęło także kilka miłych Pań , które chętnie widziałybyśmy w klubie. Mamy ogromną nadzieję na dalsze spotkania.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014.

Listopad 2013
Fajne to dzisiejsze spotkanie było. Kasia zaprosiła serdeczną koleżankę ,która interesuje się zdrowym trybem życia, wie jak samodzielnie oczyszczać organizm z toksyn ,zna ziołolecznictwo i ma wiedzę co warto jeść a czego się wystrzegać. Spotkanie miało charakter pogadanki . . trochę dowiedziałyśmy się o odtruciach organizmu, zobaczyłyśmy w nowym świetle poglądy na zdrowe odżywianie...wegetarianizm... Warto było posłuchać.

Październik 2013
Dzisiaj na spotkaniu gościłyśmy panie "brifiterki" ze sklepu na ulicy Grota Roweckiego w Tychach. Panie przedstawiły bardzo ciekawą prezentację na temat "dręczący" kobiety od zawsze.... czyli jak pieknie nosić....biust. Świetna prezentacja, bardzo kompetentne Panie. Zostałyśmy zaproszone do odwiedzin w sklepie więc to dopiero początek przygody....

Wrzesień 2013
Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas III Europejskiego Kongresu Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach - Grażyna Micińska została uhonorowana certyfikatem Ambasador Przedsiębiorczości Kobiet, który jest wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w jakości pracy prowadzonej firmy oraz działalności społecznej na rzecz przedsiębiorców w Polsce.

Lipiec 2013
Letnie spotkanie u Kasi było podsumowaniem naszych działań w pierwszym półroczu. Szczególnie ważną okazała sie akcja „ wózki” . Pozyskałyśmy 31 wózków inwalidzkich, które sprawiedliwie rozdzieliłyśmy wśród znanych nam potrzebujących.

Czerwiec 2013
Spotkanie w nowym domu naszej siostry Zosi

19 Czerwca 2013
W dniu 19 czerwca Świetlica Terapeutyczna PSOUU (Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym) obdarowana została przez nasz Klub skromnym podarunkiem – wieżą SONY. Podarunkiem skromnym w naszym odczuciu, bo radość podopiecznych Świetlicy była doprawdy wielka, a „sprzęt” ów ku naszemu zdumieniu został „przetestowany” od razu, z chwilą gdy tylko popłynęła z głośników miła dla uszu muzyka rozpoczęły się tańce.

13 Czerwca 2013
Festyn integracyjny odbył się na terenie ogrodu Ośrodka w dniu 13 czerwca pod hasłem: „Równolandia, czyli w krainie tęczy”. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, a w barwnie przystrojonym ogrodzie na wszystkich – zarówno podopiecznych Ośrodka, jak i licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji, były występy artystyczne w wykonaniu przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w wykonaniu wychowanków Ogniska Muzycznego oraz podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej PSOUU (Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – koło w Tychach). Trudno było powstrzymać wzruszenie, bo atmosfera była wspaniała, występy nadzwyczaj udane, i trzeba by chyba mieć serce z kamienia, by się szczerze nie wzruszyć. Na poszczególnych kolorowych „Stacjach” czekały na wszystkich przeróżne niespodzianki, zabawy i konkursy, a najwięcej atrakcji dla podopiecznych było w Krainie Beztroski i Zabawy, czyli w tytułowej Równolandii. Były również kiełbaski pieczone na grillu, była dobra kawa i smaczne jak zwykle wypieki pań z Ośrodka, czego tam nie było … palce lizać. No i ta gościnność, serdeczność, szczera radość. Cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Kwiecień 2013
Tak jak przysłowie mówi "kwiecień plecień co przeplata..." tak nasze spotkanie, które odbyło się w bardzo miłych wnętrzach restauracji Polonez w Browarze Obywatelskim upłynęło na rozmowach o naszych przyszłych działaniach w tym roku i smakowaniu wysmienitych przekąsek.

Marzec 2013
Marcowe spotkaniem w tym roku znów obfitowało w niezwykłe wrażenia. Tym razem muzyczne. Otóż 15 marca w piątek o 18 tej w restauracji "Pod Kogutem" razem z Basią Romanowską i katowickim klubem SI zorganizowałyśmy spotkanie - koncert Michała Czachowskiego w rytmie flamenco. Te z nas, które przegapiły ten koncert do dziś żałują.

Luty 2013
To był niezapomniany wieczór. Siostra Lonia wraz z podróżniczką Anią Drzewiecką i Martą Giedwiłło zabrały nas we wspaniałą wirtualną podróż pt Kobiety w Indochinach. Było niezwykle egzotycznie.

Styczeń 2013
Na spotkaniu nasze Siostry przedstawiły relację z wizyty w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawcczym. Pani dyrektor Ewa Pawlak zaprosiła nas na Jasełka. Po przedstawieniu było miłe spotkanie z Paniami opiekunkami dzieciaków oraz z innymi "darczyńcami", był poczęstunek z wyśmienitymi wypiekami zrobionymi przez Panie kucharki z tegoż Ośrodka, była kawka, herbatka i miła pogawędka, ogólnie bardzo ciepła atmosfera, były życzenia świąteczne i noworoczne, no i uściski oraz ... buziaki, były też życzenia dla naszego klubu oraz podziękowania za nasze dotychczasowe zaangażowanie. Dostałyśmy piękną kartkę oraz worek pełen orzechów. Niezwykłe wrażenia.

Grudzień 2012
Doroczne spotkanie wigilijne tym razem odbyło się w bardzo urokliwej sali restauracji Polonez 2. Było cieplutko, smaczne i ciekawe. Nasza nowa Prezydentka przygotowała dla nas bardzo miłą niespodziankę - płytę z Kolędami. Życzenia Wesołych Świąt, zdrowia i wszelkiej pomyślności na ten Nowy Rok kierujemy do wszystkich naszych Sympatyczek i Symatyków.

Listopad 2012
Miesiąc ten upłynął nam na spotkaniach w innych Klubach. Byłśmy na Przekazaniu Władzy w Klubie Silesia w Katowicach gdzie świetnie bawiłysmy się. Spędziłyśmy bardzo miły wieczór w Klubie Sióstr z Bielska - Białej na koncercie Anny Dereszowskiej - świetnej wokalistki i aktorki pochodzącej z naszych okolic tj z Mikołowa. Także w listopadzie nasza Siostra Beata Wąsowska w Muzeum Miejskim w Tychach zorganizowała spotkanie związane z podsumowaniem Akcji Sztuki Nowe i promocją świetnego katalogu.

Październik 2012
W dniach 19-21 października 2012 r. nasz Klub obchodził swoje Dziesięciolecie.Program obchodów był niezwykle urozmaicony. Oprócz prezentacji naszych dotychczasowych, jakże bogatych osiągnięć, wymiany doświadczeń z siostrami z klubów w kraju i z zagranicy oraz wzajemnego poznania podczas rozmów kuluarowych, przygotowałyśmy atrakcje plenerowe, które miały naszym gościom przybliżyć region Tychów i okolic.
Jubileusz rozpoczął się w piątek 19 października b.r. od kolacji w zaprzyjaźnionej restauracji Joker w Tychach. Kolacja stała się okazją do poznania przemiłych sióstr z klubów niemieckich z Bonn, Dortmundu.
Od rana w sobotę miałyśmy okazję do kontynuowania naszych rozmów z nimieckimi siostrami podczas wycieczki do Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu wchodzącej w skład obiektów stanowiących Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Na tę wycieczkę wybrały się również siostry z Gdańska i ze Słupska.
Zjazd na poziom 320 m., zwiedzanie podziemnych korytarzy i kopalnianych komór, to nie lada gratka dla wszystkich uczestników sobotniej wyprawy.
Jeszcze jedną atrakcją naszej wycieczki była możliwość zobaczenia pierwszej w Europie podwieszanej kolejki podziemnej. Oficjalna uroczystość z udziałem licznych gości z klubów polskich i zagranicznych oraz naszych przyjaciół i "oficjeli "miała miejsce w tyskim Klubie Muzycznym 'Tokarnia" w Starym Browarze Obywatelskim. Sala Klubu była wypełniona po brzegi.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zarówno przedstawiciele władz lokalnych w osobie przewodniczącego Rady Miasta Pana Zygmunta Marczuka, kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele regionalnych środowisk gospodarczych m.in. prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Szczególnie cieszyła nas obecność osób zaprzyjaźnionych i współpracujących z naszym Klubem. Uroczystość oficjalną rozpoczęła zwyczajowo ceremonia zapalenia świec, którą dokonały dotychczasowa prezydentka Unii Klubów Polskich Marzena Siepradzka, prezydentka Katowickiego Klubu Silesia Bożena Czakańska-Mirek oraz prezydentka Klubu Tyskiego Grażyna Micińska. Podczas obchodów naszego Jubileuszu miały miejsce dwie doniosłe ceremonie, a to: przekazanie władzy na szczeblu Unii Klubów Polskich jak również w naszym Klubie Tyskim. W przypadku naszego Klubu historia zatoczyła swoje koło, tak jak dziesięć lat temu łańcuch prezydentki od dotychczasowej "prezeski" Aurelii Chruścickiej przejęła na kolejne dwa lata Grażyna Micińska. Następnym, bardzo istotnym punktem programu była filmowa prezentacja osiągnięć Klubu w ciągu minionego dziesięciolecia. O naszej działalności wypowiadały się osoby, z którymi wspólnie realizowałyśmy nasze liczne przedsięwzięcia. Ciepło wypowiadał się prezydent Tychów Andrzej Dziuba, dyrektor Teatru Małego Tomasz Kordon, ksiądz Józef Włosek, Krysia Fogel jedna z inicjatorek powstania naszego Klubu, oraz kilka innych osób zaprzyjaźnionych z nami.
Na zakończenie części oficjalnej wysłuchaliśmy standardów jazzowych w wykonaniu wokalistki jazzowej Katarzyny Miller-Wantuła. Uroczystość w '"Tokarni" zakończył toast jubileuszowy i przepyszny tort.
Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych przemiłych gości na Gale Dinner, która odbyła się w nastrojowych wnętrzach byłego Kasyna Książęcego a obecnie restauracji Polonez w Tychach.
Niedziela była kolejnym dniem rekreacyjnym, Lonia z Krysią zabrały gości z Niemiec, z Gdańska i Słupska do Pszczyny, gdzie zwiedzały Muzeum Zamkowe wraz z parkiem i Zagrodę Żubrów.

Kochani goście do zobaczenia za kolejne 5 lub 10 lat.

Czerwiec 2012
Tradycyjnie, jak zawsze w czerwcu, spotkałyśmy się w Noc Świętojańską w białych strojach, doskonałych humorach w pięknej scenerii ogrodu w Czarkowie u naszej siostry Kasi Lubeckiej.

Luty 2012

Nasz klub nawiązał współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Ufundowałyśmy dwukrotnie dofinansowanie do zakupu butów ortopedycznych dla dzieci z ośrodka.

Styczeń 2012
Lonia Giedwiłło zaprosiła nas do siebie byśmy mogły wysłuchać relacji jej córki Marty i męża Pawła z wyprawy trekkingowej do Indii i Nepalu. Niezwykle interesująca ustna relacja została urozmaicona prezentacją zdjęć, podkładem muzycznym, dzięki czemu miałyśmy wrażenie, jak byśmy się przeniosły na ten fascynujący szlak. Gospodyni uatrakcyjniła spotkanie serwując dania kuchni indyjskiej.

Listopad 2011
Hotel spa Kotarz w Brennej wybrałyśmy na miejsce naszego weekendowego odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Chcąc w pełni osiągnąć równowagę ciała i umysłu po okresie wytężonej pracy zawodowej skorzystałyśmy z ofert
y rekreacyjnej hotelu. Na miejscu czekały na nas basen, jacuzzi, sauny oraz grota solna, a wieczorem przysmaki przywiezione przez nasze siostry. W sobotę wybrałyśmy się na długi spacer po okolicy. Postanowiłyśmy wrócić w to miejsce w okresie wiosennym.

Wrzesień 2011
Nasz klub był jednym ze współorganizatorów niezwykłego w skali miasta projektu w ramach Akcji Zielona Oś pt. „Żyj zdrowo”. Projekt był zorganizowany dla rodziców i dzieci w ogrodzie MDK nr 2 w Tychach. Honorowym patronem przedsięwzięcia Zielona Oś był prezydent miasta Andrzej Dziuba.

Luty 2011
25 lutego 2011 roku siostry wybrały się do SPA w Jaworzu. Po całorocznej pracy w Klubie postanowiłyśmy zrobić coś dla ciała.Był basen, sauny miły wieczór w pokoju Aliny, Eli i Eli.Te nalewki to prawdziwy majstersztyk Krysi.Dziękujemy. W sobotę wszystkie wybrałyśmy się na spacer, a po spacerze wybornie smakował obiad w tak zacnym towarzystwie. Koniecznie trzeba to powtórzyć.

Luty 2011
5 lutego 2011 w Zameczku Myśliwskim w Promnicach odbył się - jak co roku - bal charytatywny, zorganizowany przez Soroptimist International Klub w Tychach. Dzięki licytacji czterech, podarowanych przez tyskich artystów obrazów oraz ofiarowanego przez Noma Residence Promnice tortu, udało nam się zebrać 10 tysięcy złotych. Dochód z balu został przeznaczony na Hospicjum św. Kaliksta w Tychach.

Zabawa jak zwykle była szampańska i niemal do białego rana, a to głównie dzięki wcześniejszemu zaangażowaniu w organizację balu Aurelii, Kasi i Grażyny. Na bal została zaproszona telewizja, prasa, profesjonalny zespół taneczny oraz zespół muzyczny. Bal uświetniła te| swoimi pokazami para młodych tancerzy. Siostry uczestniczące w balu wyglądały przepięknie. Stroje jakie przygotowały na tę okazję były bardzo pomysłowe i co nieco odkrywały... a jak wyglądały - zobaczcie w naszej internetowej galerii.

Archiwum wydarzeń: