.: kim jesteśmy

.: nasze miejsce

.: program

.: zarząd

.: członkinie

.: działalność

.: wydarzenia

.: piszą o nas

.: galeria

.: kontakt


Aktualności - archiwum 2009


Grudzień 2009
Od 04-06.12.2009 odbył sie w Tychach Jarmark Bożonarodzeniowy.
Jak było sami zobaczcie, a działo się.....ho,ho,ho.

Październik 2009
Na stronie internetowej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ( www.slowacki.krakow.pl) można przeczytać:
"Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku.W każdą niedzielę o godzinie 12.00 znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów".(..)Projekt stał się szybko cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował nie tylko środowiska teatralne naszego miasta ale i całego kraju (..), a także za granicą (..).Okazało się, że istnieje ogromna liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto. Spotkanie inaugurujące działalność filii Salonu zawsze wygląda tak samo: Anna Dymna wraz z zaproszonym przez organizatora gościem czyta poezję księdza Twardowkiego wg scenariusza przesłanego przez Krakowski Salon Poezji."

25.10.2009 odbył się Krakowski Salon Poezji w Tychach. Mecenat nad pierwszym Salonem objął Tyski Klub Soroptimist.
Pani Annie Dymnej towarzyszył aktor Dariusz Niebudek, przez wiele lat związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Od kilku lat jako "wolny strzelec" współpracuje z wieloma scenami Śląska i Zagłębia.

Oprawę muzyczną zapewniła flecistka, Pani Alicja Warcaba, absolwentka Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od wielu lat związana jest z Zespołem Szkół Muzycznych I st. im. Feliksa Rybickiego w Tychach oraz współpracuje z Bielską Orkiestrą Kameralną.

Bieżący rok