.: kim jesteśmy

.: nasze miejsce

.: program

.: zarząd

.: członkinie

.: działalność

.: wydarzenia

.: piszą o nas

.: galeria

.: kontakt


Aktualności - archiwum 2006


Styczeń 2006
W promnickim Hotelu Noma Residence odbył się kolejny, tradycyjny już bal charytatywny, organizowany tym razem w konwencji „Gwiazdy Hollywood". Pomysłodawcą i organizatorem balu był Tyski Klub Soroptimist International, a dochód z balu został przeznaczony na budowę w Tychach Hospicjum im. Św. Kaliksta I. Oprócz szczytnego celu bal był także okazją do wspaniałej zabawy, rozmów i spotkań towarzyskich.

Luty 2006
Prowadzimy akcję pozyskiwania funduszy na zakup łóżek szpitalnych mających stać się wyposażeniem Oddziału Septycznego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach.

Noc Świętojańska- czerwiec 2006
Jak co roku w czerwcu odbyła się w lesie kobiórskim Noc Świętojańska. Swe gościnne progi udostępniła nam stadnina koni Aureli i Romka Chruścickich. Zabawa była cudowna, wszyscy braliśmy udział w zabawach związanych z obyczajami sobótkowymi. Było rzucanie wianków na wodę, skoki przez ogień oraz bieg na orientację. Zwycięzca tego ostatniego otrzymał piękną nagrodę. Spiewaliśmy i tańczyliśmy do póżnej nocy, humory wszystkim dopisywały. Już myśleliśmy o kolejnej Sobótce.

Przekazanie władzy - pażdziernik 2006
W pażdzierniku odbyło się uroczyste przekazanie władzy (wraz z jej symbolicznymi atrybutami) przez ustępujący Zarząd w osobach: Kasia Lubecka- Prezydentka. Basia Zegrodnik - Viceprezydentka, Krysia Rajter - Sekretarz, Ania Rudlicka - Skarbnik. Ich miejsce zajeły w III kadencji tj. na lata 2006-2008: Marysia Sennik - Prezydentka, Aurelia Chruścicka - Viceprezydentka, Wiesia Wiltos - Sekretarz, Zosia Kaniuk - Skarbnik. Spotkanie odbyło się w bardzo gościnnym lokalu w Tychach przy ul. Sienkiewicza. Gośćmi uroczystości były: nasza "Matka Chrzestna" Marysia Rożko wraz z siostrą z Katowickiego Klubu SI. Miłym akcentem tego szczególnego spotkania był występ "jednorazowego" kabaretu, którego gwiazdami były Kasia Lubecka, Basia Zegrodnik, Ania Rudlicka i Krysia Rajter.

Dzień Pieroga - grudzień 2006
21 grudnia odbył się pierwszy w historii miasta Tychy "Dzień Pieroga". Na tę okazję przygotowano ok. 10.000 pierogów. Przy  ich lepieniu aktywny udział brały wszystkie siostry z naszego klubu. Imprezę udało się przygotować dzięki zaangażowaniu grupy inicjatywnej w skład której weszły obok restauracji Avanti, Tyska Giełda Kwiatowa oraz Nasz klub Soroptimist International. Oprócz pierogów wydawanych na Placu Baczyńskiego każda tyska parafia otrzymała bony do rozdania rodzinom potrzebującym. Tym sposobem pomoc charytatywną otrzymało dodatkowo 130 rodzin.

Bieżący rok